ההיסטוריה של מכון כושר איתנים

ההיסטוריה של מכון כושר איתנים

למכון איתנים ברמת השרון שמור נתח נכבד בהתפתחות הספורט והכושר באזור. מייסד המכון שלום הירש נדבק בחיידק הספורט ב 1955. באזור עדיין לא היו מכוני כושר, וכדי להתאמן באגרוף נאלץ לנסוע לת"א. ואז נולד הרעיון להקים ברמת השרון את "מכון כושר איתנים". השנה הייתה 1964 וכאן החל סיפור "מכון כושר איתנים".

בתחילת דרכו היה "מכון כושר איתנים" מכון להרמת משקולות ואגרוף המצויד בציוד פשוט ומיושן, בלחצו של תמיר הירש (כיום מנכ"ל חברת פעלטון) הוחלט ב 1985 על שינוי תדמית המכון והפיכתו למודרני וחדשני.

לרבים זכור מכון כושר איתנים כמכון קטן עם ציוד מיושן, אבל תמיד שוקק חברים עם אוירה נעימה ומשפחתית. חברים המגיעים לאחר תקופה ארוכה לביקור או לאימון, נעצרים בתדהמה, ואינם יכולים שלא למלמל את ה "לא יתכן שלהם" .

ב 1991 מכון כושר איתנים יצא לדרך חדשה עם אורי הירש, לאחר סיור השתלמות בארה"ב (סיור בלמעלה מ 30 חדרי כושר מהמפוארים בעולם), עבר המכון שיפוץ נרחב. ונבנה ע"פ הדגם האמריקאי למכוני כושר ומשלב בתוכו את החמימות הישראלית.

ב 2004 מכון כושר איתנים החל לשנות כיוון ופתח סטודיו לפילאטיס מכשירים ואימון פונקציונלי.

ב 2006 לאחר ניסיון רב שצבר במהלך השנים בשיטות שונות ומגוונות של אימונים והדרכה, השתתפות בהשתלמויות בינלאומיות ולימודים עם מורים מהמובילים בעולם הקים אורי את בית-הספר הישראלי לקטלבלס במכון איתנים, אותו הוא מנהל גם כיום. כמו המכון מעביר מגוון של סדנאות ליחידות העילית של צה"ל וסדנאות וקורסי הסמכה למדריכי קטלבלס, זאת מטעם ארגון הקטלבלס בישראל.

ב 2009 מכון כושר איתנים עבר דירה להרצליה

2014 מכון כושר איתנים חגג את שנתו ה - 50 !!!