התעמלות הוליסטית


התעמלות הוליסטית עם שלום הירש
התעמלות הוליסטית – שילוב של יוגה, פילאטיס ופלדנקרייז, בשיטה זו היבט והצלבה עם השיטה הסינית בהתייחסות למרכזי אנרגיה, פתיחת מרדיאנים, מניעת כאבי מפרקים ושרירים.
מתאים לכל גיל ומצב, וגם לסובלים מבעיות גופניות וכאב. אימון בריאותי ממוקד למניעת בריחת סידן וחיזוק העצם.אימון פונקציונלי – קטלבלס
תנועה ולחימה
שוטוקאן קראטה
פעלטון
התעמלות הוליסטית
אימון פונקציונלי אישי בקבוצה קטנה – אורי הירש
צ'י קונג
פילאטיס מכשירים

אימון פונקציונלי

גוף האדם נדרש לבצע משימות רבות ומגוונות. על מנת שנוכל לבצע משימות אלה בצורה יעילה יותר ולמזער ככל האפשר פציעות, יש לתרגל את הגוף באופן שישפר את יכולותיו ומיומנויות התנועה שלו. למה תנועה ? כי המוח השולט ומפעיל בעזרת מערכת העצבים את השריר, פועל וחושב במונחים של תנועה שלמה ומתואמת ולא מתוכנן לפעילות של כיווץ שריר מסוים. לכן גם ההתייחסות לתרגילים היא על פי איזו תנועה אני מבצע ולא על פי אילו שרירים אני מפעיל.

תרגול תנועתי תפקודי, בנוי סביב תנועות בסיסיות אשר מהוות את הבסיס לכל תנועה של האדם : שפיפה, הרמה, כריעה, פיתול, דחיפה, משיכה, הליכה וריצה. אלא מתרחשות בצורה משולבת.

אחד הדברים המרכזיים בתרגול הוא איכות התנועה ובקרה עליה. התפקוד שלנו מושפע משליטה ביכולות פיזיות (כמו מכלול מרכיבי הכושר הגופני), כמו גם מגורמים חיצוניים (כמו מרכז הכובד מעל בסיס התמיכה) המשפיעים על היכולת התנועתית של הגוף. בבואנו לבחון כל תרגיל בתוכנית התרגול שלנו, חשוב שנכיר ונבין את המרכיבים הללו. הבנת המרכיבים תסייע לנו לברור את מגוון התרגילים המתאימים לנו ולענות על שאלות כגון: האם יש היגיון בבחירת התרגיל ובאופן ביצועו? האם הוא מתאים לצרכינו?

'תוצאות מהאימון הפונקציונלי' , כאמור מטרת התרגול היא שיפור בתפקוד, וכפועל יוצא מכך נוצר המראה החיצוני 'המחוטב' – אך לא מפני שכיוונו לכך במכוון. חשוב לזכור ולהזכיר שהמראה החיצוני הוא ערך מוסף של התרגול ולא המטרה. להמשך