איתנים קטלבלס 1964

למכון כושר איתנים ברמת השרון שמור נתח נכבד בהתפתחות תרבות התנועה, כושר והספורט באזור רמת השרון והרצליה. לרבים זכור מכון כשר איתנים כמכון קטן עם ציוד מישן, אבל תמיד שוקק חברים עם אורה נעימה ומשפחתית. חברים המגיעים לאחר תקופה ארכה לביקור או לאמון, נעצרים בתדהמה, ואינם יכולים שלא למלמל את ה "לא יתכן שלהם".

1952

שלום ובלה נפגשים בגרעין הנוער 'איתנים' בקיבוץ מעגן שעל הכנרת.

1964

מיסד המכון שלום הירש נדבק בחיידק הספורט, באזור רמת השרון עדין לא היו מכוני כושר, וכדי להתאמן באגרוף נאלץ לנסוע לת"א. ואז נולד הרעיון להקים ברמת השרון את "מכון כושר איתנים". מכון להרמת משקולות ואגרוף עממי המציוד בציוד פשוט.


1978

מכון איתנים נשרף כליל. הנפגעים מהשריפה, בלה וניר הירש נסו לכבות את האש אך השרפה התפשטה במהירות. צוותי כבוי שהגיעו נסו אף הם אך לצערנו ללא הצלחה. למחרת היום החל שיפוץ המכון והרחבתו…


1985

מכון כושר איתנים תחת הנהלת תמיר הירש (כיום מנכ"ל חברת פעלטון) המכון שנה את תדמיתו והפך למודרני וחדשני.


1991

מכון כושר איתנים יצא לדרך חדשה עם אורי הירש, לאחר סיור השתלמות בארה"ב (סיור בלמעלה מ 30 חדרי כשר מהמפארים בעולם), עבר המכון שיפוץ נרחב. ונבנה ע"פ הדגם האמריקאי למכוני כושר ומשלב בתוכו את החמימות הישראלית.

שלום הירש

2004

מכון כושר איתנים החל לשנות כוון ולחזור לשורשים חדר כושר אולד סקול, פילאטיס מכשירים, קטלבלס, יוגה….


2006

מכון איתנים מביא את אימון הקטלבלס לישראל והופך להיות מכון הקטלבלס הראשון בישראל. לאחר ניסיון רב שצבר במהלך השנים בשיטות שונות ומגונות של אמונים והדרכה, השתתפות בהשתלמויות בינלאומיות ולימודים עם מורים מהמובילים בעולם הקים אורי את בית-הספר הישראלי לקטלבלס במכון איתנים, אותו הוא מנהל גם כיום. כמו המכון מעביר מגון של סדנאות ליחידות העלית של צה"ל וסדנאות וקורסי הסמכה למדריכי קטלבלס.


2008

מכון כושר איתנים עבר דירה להרצליה. (כקילומטר ממקומו הקודם, לרבי עקיבא 50 הרצליה), תוך כדי מכון איתנים מוותר כליל על מכשירי הריצה הממוחשבים, על המכשירים לפתוח גוף, ומכשירים לכל איבר ואיבר בגופנו… וחוזר להתמקד באולד סקול – בשיטות תרגול משנים עברו ולתרגילים ותיקים, תוך שהם מחברים אותם לידע עכשווי - פילאטיס מכשירים, קטלבלס, יוגה..

שנות השישים

שנות השבעים

שנות השמונים

שנות התשעים - אלפיים

2006 - 2008

2006 - 2008

2010 - 2015

2016 - 2018

2019 -

חברים, אם יש לכם תמונות מאיתנים, שלכם של בני משפחה או חברים... אתם מוזמנים לשלוח ל : hirschuri@gmail.com

דילוג לתוכן